JUNGHANS MAX BILL

symbol hodinky Junghans

 

Max bill Junghans

Kolekce max bill hodinek Junghans.

Max Bill. Bauhaus. Je třeba říkat více? Ikona německého stylu Bauhaus. Tato legenda ve světe designu ovlivnila značku Junghans nejvíce. Max Bill byl malíř, architekt, sochař, prostě umělec celým svým životem. Studoval styl Bauhaus v letech 1927 - 1928 v Dessau a stal se spoluzakladatelem a později i rektorem školy Hochschule für Gestaltung (HfG) v Ulmu. Během jeho působení v Junghans vytvořil něco tak unikátního a nadčasové, že i dnes se jedná o bezpochyby jedny z nekrásnějších hodinek vůbec. 

 
Styl Bauhaus byl založen v Německu v roce 1919. V těchto letech byl koncept tohot stylu zcela nový a snažil se sloučit dohromady umění a řemeslnost. V roce 1925 se Max Bill  zúčastnil výstavy v Paříži. Tam uviděl budovy pavilonu od Le Corbusiera a byl zcela fascinován - nikdy předtím nic podobného neviděl. Bylo jasné, že se stane architektem a jeho životním stylem bude Bauhaus.
Od tohot roku ho již styl Bauhaus nikdy neopustil a začala první spolupráce se značkou Junghans a to i proto, že dědeček Maxe Billa byl hodinář a Max měl tak k hodinkám hluboký vztah.

Max Bill věnoval zvláštní pozornost puristickému číselníku, který je plně v souladu s jeho funkcí. Základní myšlenka byla jednoduchost a redukce. Zřetelně zaoblené a bez jakýchkoli ozdob je značný nezávislý podpis umělce vyškoleného v Bauhausu - nejjasněji viditelný u čísla čtyři.

číselník hodinky junghans
Max bill Junghans automatic

Zabývání se tématem času bylo pro Maxe Billa fascinující výzvou, která ho zaměstnávala po celá desetiletí.

A tak díky tomutomu všemu existuje dnes ikona ve světě náramkových hodinek. Junghans kolekce max bill. Proč někde malým písmem? Protože samotný Max Bill kolekci označoval v rámci jeho uměleckého směru malým písmem.

Nádherné, jemné, minimalistické v Bauhaus stylu hodinky z designem z 60. let. Číselníky jsou ve dvou provedení s maximálním důrazem na detail jako například dvojité tečky na 12 hodině (Junghans je první značka, která je použila). 3 atmosféry vodotěsnosti. Safírové sklíčko nebo plastové s vrstvou SICRALANU. Automatické hodinky nebo podkolekce chytrých hodinek SOLAR nebo MEGA. Chronografy. Typů je mnoho, ale jedno stále zůstavá. Krása, kterou Max Bill vytvořil, je nesmrtelná.